Historia Ośrodka

W październiku 1987r. na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, z inicjatywy oddolnej powstał Społeczny Komitet Budowy Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. W komitecie znaleźli się "zwykli" ludzie, których marzeniem i głównym celem było stworzenie ośrodka, w którym niepełnosprawne dzieci mogłyby otrzymać pomoc. Komitet wystąpił o wsparcie w 172 zakładach pracy. Dzięki uzyskanym dotacjom w kwietniu 1988 r. na placu budowy przy ulicy Ułańskiej wbito pierwszą łopatę.

Radość i emocje

Nasz ośrodek jest miejscem, w którym dzieci spędzają czas w dobrej, radosnej atmosferze. Klimat tego miejsca sprawia, że dzieciaki chętnie do niego wracają, by bawić się, cieszyć każdą chwilą, a przy tym rozwijać się.

Wspólna zabawa

Zajęcia w grupie rówieśników, dzieci podobnych, choć tak bardzo różnych, uczą i bawią. Właśnie w takiej atmosferze milusińscy nawiązują nowe kontakty i przyjaźnie. Dzielą się tym co mają i nigdy nie są samotne.

Pod okiem specjalistów

Pracują u nas wybitni specjaliści. Do dyspozycji dzieci pozostają fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, pedagodzy... Najwyższy standard opieki gwarantują wysokie kwalifikacje naszej kadry, doskonalone przez szkolenia, udziały w konferencjach i sympozjach.


Naszą stronę przegląda teraz gości

Jesteś gościem od 15.09.2010 r.

SORO Centrum Rozwoju Dziecka w Katowicach
realizuje usługi dla dzieci i młodzieży finansowane przez:
Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Śląski Katowice, Urząd Miasta Katowice – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Śląski, Urząd Miasta Chorzów, Urząd Miasta Świętochłowice

Specjalistyczne Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno-Rehabilitacyjne
prowadzi:
Wychowanie Przedszkolne, Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rewalidacje – finansowane przez Wydział Edukacji Miasta Katowice